Mi is az a henna?

 Ha már henna...
 
 A henna egy élénkzöld, bokorszerű növény Egyipromból származik, ahol kiválóan tűri a forró, száraz éghajlatot. A hennát Indiában, Szudánban, Észak-Afrikában és a Közel-Keleten is termesztik, de legjobban a trópusi klímát szereti, így üvegházban is jól termeszthető. Potenciálisan akár négy és fél méter magasra is megnőhet, a valóságban ezt a méretet sosem éri el, mivel két és fél-háromméteres korában kell learatni, évente háromszor.
A "henna" az éppen virágzó, apró levelű, sötét kérgű bokor perzsa neve. Más tájakon hívják "henne"-nek, "Al-Khanna"-nak, "Al-Henna"-nak vagy lawsoniának. 
 
A henna valószínűleg minden idők legelterjedtebb kozmatikuma. A régészek az egyiptomi múmiák haján és körmén is találtak hennanyomokat, ami azt jelenti, hogy a ma ismert legrégebbi henna-használatra utaló bizonyíték időszámításunk előtt 1200 körül származik. 
 
INDIA
A mehndi a henna indiai neve. A moguloka tizenkettedik században hozták magukkal a Közép-Keletről, s hamarosan India és Banglades egész területén elterjedt.
 
A közvélemény 1996-ban kezdett érdeklődni a mehndi iránt. Ekkor találkozott Loretta Roome New Yorkban Rani Patel indiai mehndifestő művésszel. Loretta megtanulta a mehndit és az ebből rendezett fotókiállítását óriási médiavissthang kísérte, különösen a hennafestés ideiglenes jellege miatt.
 
A mehndi két tényezőnek köszönheti sikerességét. Egyrészt, a hollywoodi hírességek példájánakl, másrészt pedig nem örökre szól (1.5-2, maximum 3 hétig tart) és fájdalommentes, a tetoválással ellenben. 
Madonna